Piątek, 07 Lipca 2017

Brązowe medale Przodkowskiej Ligi Piłki Siatkowej Kobiet dla KS BAT Sierakowice!!!

Po znakomitym w naszym wykonaniu meczu o III miejsce nasze zawodniczki pokonały rywalki z Kampari Przodkowo 3:1 i zdobyły brązowe medale. Po spotkaniu odebrały zasłużone gratulacje od Prezesa klubu Rafała Makurata.

Siatkarski sezon 2016-17 był wyjątkowo długi. W lidze przodkowskiej rozgrywki trwały od października do 30 czerwca, oprócz tego zespół seniorek KS BAT Sierakowice wziął udział w pięciu turniejach: Turnieju o Puchar Firmy BAT w Kościerzynie (I lokata), Turnieju o Puchar Wójta Gminy Linia (I lokata), Turnieju o Puchar Kartuz (II lokata), XVI Otwartych Mistrzostwach Kartuz o Puchar Prezesa UKS „Orzeł” (I miejsce) oraz w sierakowickim Turnieju o Puchar Gryfa (II miejsce). Dzięki licznej kadrze i systematyczności w treningach dziewczęta znakomicie wytrzymały trudy sezonu notując znakomite wyniki sportowe. W fazie zasadniczej przodkowskiej ligi KS BAT zajął III miejsce wygrywając 13 z 18 meczów. W stojących na dobrym siatkarskim poziomie rozgrywkach dwa zespoły wyraźnie „odjechały” reszcie drużyn: Kebabki i Intermarine Team spotkały się w finale Przodkowskiej Ligi Piłki Siatkowej Kobiet i po zaciętym, świetnym spotkaniu Kebabki pokonały rywalki 3:2. Natomiast w meczu o brązowe medale nasze dziewczęta pokonały solidny zespół Kampari Przodkowo 3:1 i odniosły największy sukces w swojej historii. Należy podkreślić, że cały zespół pochodzi z terenu gminy Sierakowice, ma typowo „kaszubskie” DNA. Rywalizacja w lidze, w której grają zespoły przede wszystkim z trójmiasta mające w składach bardzo dobre zawodniczki motywowała nas do solidnego trenowania i walki w każdym spotkaniu. Dzięki wieloletnim, wspólnym treningom dziewczęta tworzą drużynę również poza boiskiem, znakomicie się rozumieją i to jest widać podczas gry. Dodatkowo zawodniczka naszej drużyny Alicja Zelewska została wybrana najlepszą atakującą rozgrywek.

Zespół KS BAT: Sylwia Dawidowska, Alicja Zelewska, Natalia Bojanowska, Karolina Polejowska, Mirella Treder, Kornelia Pyszka, Angelika Wenta, Agnieszka Grucza, Agata Wolska, Wiktoria Siniecka, Alicja Grucza, Martyna Tesmer, Kamila Szela, Katarzyna Lis, Angelika Wenta II.

Dziękujemy portalowi "sport na kaszubach" za udostępnienie zdjęć z meczu o III miejsce. Szersza fotorelacja z meczu pomiędzy KS BAT a Kampari na stronie portalu pod adresem

www.sportnakaszubach.pl/siatkowka/ks-bat-sierakowice-kampari-przodkowo-czyli-mecz-o-iii-miejsce-ligi-w-przodkowie-na-zdjeciach-id2297.html

Na portalu również jest relacja z meczu finałowego i podsumowania rozgrywek. Zapraszamy do lektury!!!