Poniedziałek, 29 Maja 2017

BAT Kosir Kościerzyna najlepszy w V Turnieju o Puchar Gryfa

Już piąty raz w Sierakowicach odbyły się zmagania o Puchar Gryfa, który corocznie wraz z Gminą Sierakowice organizuje KS BAT. W tym roku najlepszą ekipą okazały się siatkarki z Kościerzyny w decydującym meczu pokonując KS BAT Sierakowice 2:1. Tym samym zrewanżowały się naszym siatkarkom, które jesienią wygrały turniej w Kościerzynie organizowany prze BAT Kosir Kościerzyna.

Turniej odbył się w ramach Europejskich Dni Sportu. Organizator- Klub Sportowy BAT Sierakowice oraz Gmina Sierakowice zaprosił do udziału trzy zespoły: High Five z Gdańska, Kampari Przodkowo oraz BAT Kosir Kościerzyna. Drużyny rywalizowały systemem „każdy z każdym” a o końcowej kolejności decydowała tabela.

W pierwszej kolejce oba spotkania zakończyły się tie- breakiem: po 2:1 zwycięstwa odniosły ekipy z Kościerzyny (nad Kampari) i gospodarze (nad High Five). Wyrównane umiejętności wszystkich drużyn zagwarantowały kibicom emocje w całym turnieju, dodać również trzeba wysoką temperaturę panującą na hali lokalnego gimnazjum, więc zawodniczki musiały się wykazać naprawdę wysoką kondycją aby wytrzymać cały turniej.

W drugiej kolejce Bat Kosir Kościerzyna i KS BAT Sierakowice zgodnie wygrały ze swoimi rywalami po 2:0 i wobec takiego układu ostatni mecz High Five z Kampari decydował o III miejscu w turnieju. Po bardzo wyrównanym pierwszym secie 26-24 zwyciężyło Kampari i rozpędzone pewnie wygrało drugą partię i całe spotkanie 2:0. Mecz pomiędzy KS BAT Sierakowice i BAT Kosir Kościerzyna decydował o zwycięstwie w całym turnieju. Było to niezwykle wyrównane spotkanie: pierwszy set 25-23 dla ekipy z Sierakowic, drugi 25-20 dla gości z Kościerzyny. Decydującą partię mocno zaczął BAT Kosir i prowadził już w tie-break’u 14:9. Gospodarzom udało się doprowadzić do stanu 14:14, jednak w końcówce dziewczyny z Kościerzyny zdobyły dwa decydujące punkty i wygrały cały turniej.

Prezes klubu KS BAT Rafał Makurat złożył gratulacje wszystkim uczestniczącym drużynom wręczając okolicznościowe Puchary.

Tabela końcowa:

Lp.

zespół

pkt

sety

1.

BAT Kosir Kościerzyna

6-2

2.

KS BAT Sierakowice

5-3

3.

Kampari Przodkowo

3-4

4.

High Five

1-6

Skład KS BAT Sierakowice: Sylwia Dawidowska, Alicja Zelewska, Karolina Polejowska, Natalia Bojanowska, Mirella Treder, Angelika Wenta, Agnieszka Grucza, Kornelia Pyszka, Agata Wolska.