Sobota, 01 Kwietnia 2017

LIGA GIMNAZJALNA 2016/17 ZAKOŃCZONA. STĘŻYCA I ORAZ STEŻYCA II I ŻUKOWO NA PODIUM. OBSZERNA FOTORELACJA NA STRONIE http://www.sportnakaszubach.pl/siatkowka/powiatowa-gimnazjalna-liga-pilki-siatkowej-dziewczat-20162017-zakonczona-na-podium-stezyca-i-zukowo-id1735.html#artykul

W czwartek na gościnnych obiektach Publicznego Gimnazjum nr 2 im. Jana Heweliusza w Żukowie odbyła się ostatnia, finałowa kolejka Powiatowej Gimnazjalnej Ligi Piłki Siatkowej. W najważniejszym meczu zespół Stężycy I pokonał swoje koleżanki z drugiej drużyny 3:0 i zdobył mistrzostwo w tych rozgrywkach.

Na hali sportowej Publicznego Gimnazjum nr 2 im. Jana Heweliusza w Żukowie 30 marca zakończyły się rozgrywki XIII edycji Powiatowej Gimnazjalnej Ligi w Piłce Siatkowej Dziewcząt. Po sześciu miesiącach grania na ostatnią finałową kolejkę przybyły prawie wszystkie grające w lidze zespoły aby rozegrać decydujące o poszczególnych miejscach w tabeli starcia.

Ligę od trzynastu lat organizuje Klub Sportowy BAT Sierakowice, który jest w tej kwestii wspomagany przez Gminę Sierakowice. W zawodach co roku startuje ponad setka dziewcząt, która przez cały ten okres czynnie trenuje piłkę siatkową. W lidze startują nie tylko zawodniczki trenujące w klubach i grające w rozgrywkach wojewódzkich (jak Stężyca lub Żukowo), ale również dziewczęta z klas sportowych z innych szkół oraz bawiące się w siatkówkę na zasadzie sks-u, stąd poziom umiejętności jest zróżnicowany, a dziewczęta grające amatorsko mogą posmakować siatkówki na najwyższym poziomie grając z najlepszymi ekipami w województwie.

W kolejce finałowej emocji zabraknąć nie mogło. W pierwszych meczach Chwaszczyno pokonało ekipę z Kartuz 3:0, zaś w drugim meczu Gowidlino niespodziewanie wygrało z faworytem tego spotkania- zespołem z Żukowa III po emocjonującym meczu 3:2. Mimo iż w tie- break’u gospodarze prowadzili 14:12, walcząca do końca drużyna z Gowidlina wygrała decydujące starcie 16:14 i dziewczęta przeszczęśliwe (dopiero trzecia wygrana w sezonie) zeszły z boiska w roli zwycięzców.

W kolejnych spotkaniach walcząca o czwartą pozycję w rozgrywkach ekipa Żukowa I pokonała gimnazjalistki z Sierakowic I 3:1. W decydującym o tytule mistrzowskim starciu spotkały się dwie niepokonane w lidze drużyny ze Stężycy mające przed tym meczem komplet zwycięstw po 3:0. Stężyca I składająca się z dziewcząt klas II gimnazjum (ale bardzo utytułowanych) pokonała po stojącym na znakomitym poziomie spotkaniu swoje starsze koleżanki 3:0. Wynik jednostronny, ale Stężyca I musiała się naprawdę napracować aby wywalczyć I miejsce!

W tym miejscu należy wyróżnić pracę obu trenerów ze Stężycy- Macieja Stefanowskiego (niepokonanego w Lidze Gimnazjalnej od początku jej istnienia) oraz pomagającego mu w pracy Sławomira Herki. Panowie również na szczeblu wojewódzkim i ogólnopolskim osiągają wyróżniające wyniki, dlatego ich przewaga w Lidze Gimnazjalnej była bezdyskusyjna. Wspaniale grającą ekipą okazała się również drużyna z Żukowa II trenowana przez Kasię Szumałę, która w lidze uległa tylko obu zespołom z dwóch pierwszych miejsc wygrywając wszystkie pozostałe spotkania. Podziękowania należą się jednak wszystkim bez wyjątku poświęcającym swój czas trenerom wszystkich zespołów, bez których nie byłoby tych rozgrywek: Basi Kosteckiej (Żukowo I), Joannie Swenda (Żukowo III), Anecie Hewelt (Przodkowo), Iwonie Wygnał (Chwaszczyno), Stanisławowi Kus (Pomieczyno), Joannie Bińkowskiej (Sierakowice) oraz Dorocie Lemańczyk (Kartuzy). Drogie koleżanki i koledzy- dobra robota! ;)

Jako organizator składam serdeczne podziękowania pani Dyrektor Mirosławie Żołna z miejscowego gimnazjum oraz koleżankom z Żukowa za pomoc w organizacji rundy finałowej oraz sędziom Zygmuntowi Bębenkowi i Przemysławowi Malakowi. Zawodniczkom gratuluję półrocznej walki i zaangażowania w te rozgrywki oraz życzę sukcesów w kolejnych latach i rozwijania swojej siatkarskiej pasji w przyszłości.

MVP całych rozgrywek została zawodniczka ze Stężycy Klaudia Bronk.

Przedstawiam medalistki:

Stężyca I:  Paulina Reiter, Ola Gostkowska, Agata Piankowska, Klaudia Bronk, Julia Kneba, Agata Stanisławska, Nikola Naczk, Bianka Kulwikowska, Magda Myszk.

Stężyca II: Marta Cieszyńska, Marta Korda, Weronika Bronk, Weronika Kiedrowska, Sara Formela, Kasia Kuper, Klaudia Zdrojewska, Julia Jakubek.