Czwartek, 18 Lutego 2016

Zwycięstwo siatkarek z Gowidlina w Zimowym Turnieju Piłki Siatkowej!

I miejsce zajęły siatkarki KS BAT Sierakowice w turnieju piłki siatkowej, który odbył się w Zespole Szkół w Gowidlinie w ferie zimowe 2016r. Na podium stanęły także ekipy z Lipusza oraz Przodkowa.

PIŁKI SIATKOWEJ

Tegoroczne ferie zimowe nie umożliwiają uprawy sportów zimowych, więc klub sportowy BAT Sierakowice wraz z Gminą Sierakowice oraz ZS Gowidlino zorganizował coroczny Zimowy Turniej Piłki Siatkowej. Zaproszenie przyjęły oprócz gospodarzy ZS Pomieczyno i gimnazja z Lipusza oraz Przodkowa. Turniej był okazją do dobrej zabawy dla wszystkich uczestników, ale nie brakowało również zaciętej rywalizacji. Już w pierwszym meczu siatkarki ZS Gowidlino trenujące na co dzień w KS BAT Sierakowice spotkały się z Lipuszem, który zaczął od wysokiego prowadzenia. Nasze dziewczęta obudziły się w połowie seta i zaczęły ambitnie gonić rywala, ale niestety przegrały 22:25 tę partię. W drugim secie Lipusz prowadził przez większą jego część aż do stanu 21:16. Potem na zagrywkę udała się Agata Wolska z Gowidlina i… wygraliśmy 25:21. O zwycięstwie w meczu decydował tie- break, który nasze dziewczęta wygrały 15:9. Ten mecz okazał się bardzo ważny w kontekście całej rywalizacji turniejowej, gdyż Lipusz wygrał pozostałe mecze bez straty seta i przed ostatnim meczem Gowidlina z Przodkowem miał trzy punkty przewagi nad naszą drużyną. ZS Gowidlino musiało więc wygrać z Przodkowem bez straty seta. Pierwszego seta wygrały dość łatwo, drugi był bardzo zacięty do stanu 18:15 dla Przodkowa. Potem super zagrywka Kamili Szela sprawiła, że powtórzyła się historia z pierwszego meczu i udało się wygrać 25:18 i cały mecz 2:0, co pozwoliło zająć pierwsze miejsce w turnieju.

Wyniki spotkań:

 

ZS Gowidlino

Gim. Lipusz

2:1

Gim. Przodkowo

ZS Pomieczyno

2:0

Gim. Lipusz

Gim. Przodkowo

2:0

ZS Gowidlino

ZS Pomieczyno

2:1

Gim. Lipusz

ZS Pomieczyno

2:0

ZS Gowidlino

Gim. Przodkowo

2:0

 

Końcowa Tabela:

Lp.

Zespół

Punkty

Sety

Zw.

Por.

1.

ZS Gowidlino

7

6-2

3

0

2.

Gimnazjum Lipusz

7

5-2

2

1

3.

Gimnazjum Przodkowo

4

2-4

1

2

4.

ZS Pomieczyno

1

1-6

0

3

 

Po zawodach organizatorzy wręczyli medale i puchary najlepszym zespołom. Wyróżnione zostały także najlepsze zawodniczki swoich zespołów- w drużynie z Gowidlina tytuł ten zdobyła Agata Wolska. Gmina Sierakowice ufundowała również getry i ochraniacze dla wszystkich zawodniczek biorących udział w zawodach. Mamy nadzieję, że tradycja turniejów zimowych, które co roku odbywają się w naszej szkole zostanie podtrzymana i za rok znowu na parkiecie gowidlińskiej sali sportowej dziewczęta będą mogły podnosićswoje umiejętności w tej pięknej rywalizacji.

ZS Gowidlino: Agata Wolska, Kamila Szela, Weronika Labuda, Natalia Górniak, Martyna Naczk, Julia Keller, Izabela Lipinska, Ewelina Krefta.

autor:pawel_staszek

Galeria:

komentarze: (0)

dodaj komentarz:


Ten news nie ma jeszcze komentarzy.

Valid XHTML 1.0 Strict