Piątek, 19 Czerwca 2015

Stężyca II najlepsza w XI edycji Powiatowej Gimnazjalnej Ligi Piłki Siatkowej

15 czerwca w ZKiW w Stężycy odbyła się ostatnia, finałowa kolejka rozgrywek Ligi gimnazjalnej. Medale między siebie podzieliły drużyny ze Stężycy oraz Żukowa.

W poniedziałek 15 czerwca w Zespole Kształcenia i Wychowania w Stężycy odbyła się finałowa kolejka XI edycji Powiatowej Gimnazjalnej Ligi w Piłce Siatkowej dziewcząt. W rozgrywkach wystartowało 10 ekip z powiatu kartuskiego. Liga jest organizowana od 11 lat przez klub sportowy BAT Sierakowice i współfinansowana przez Starostwo Powiatowe w Kartuzach. Ponad setka dziewcząt przez cały rok szkolny trenuje i uczestniczy w siatkarskiej rywalizacji. Dzięki systematyczności rozgrywek poziom gry  jest dobry, a najlepsze ekipy prezentują naprawdę wysokie umiejętności siatkarskie. Niektóre drużyny posiadają klasy sportowe w swoich szkołach zorientowane na naukę piłki siatkowej i rywalizują w lidze wojewódzkiej- jak np. Stężyca czy Żukowo. W tym sezonie zmieniła się formuła rozgrywek- nie jest rozgrywany turniej finałowy, lecz finałowa, ostatnia kolejka jest rozgrywana w jednej z hal startujących ekip.  W ostatniej kolejce w najciekawszym spotkaniu decydującym o podziale medali Stężyca II zmierzyła się z drużyną z Żukowa I. Licznie zgromadzona widownia obejrzała naprawdę emocjonujące widowisko, w którym Żukowo I pokonało Stężycę I 3:1. W wyniku tego rezultatu Stężyca I z pierwszej lokaty spadła na 3, a Stężyca II „wskoczyła” na 1 pozycję. Ambitne siatkarki z Żukowa zdobyły srebrne medale.

Poniżej przedstawiamy tabelę z całosezonowych zmagań:

Poz.

Zespół

Pkt.

Mecze

Zw.

Por.

Sety

 +

Sety

-

1.

 Stężyca II

25

9

8

1

26

4

2.

 Żukowo I

24

9

8

1

25

4

3.

 Stężyca I

23

9

8

1

25

5

4.

 Stężyca III

18

9

6

3

18

9

5.

 Pomieczyno

12

9

4

5

14

18

6.

 Przodkowo

11

9

4

5

12

17

7.

 Żukowo II

7

9

2

7

10

22

8.

 Chmielno

7

9

3

6

10

23

9.

 Gowidlino

5

9

1

8

7

25

10.

 Sierakowice

3

9

1

8

5

25

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Widać wyraźnie, że dominującą rolę w tym roku prezentowały oba najstarsze roczniki dziewcząt ze Stężycy oraz ekipa z Żukowa. Gratulacje należą się całemu sztabowi szkoleniowemu ze Stężycy: trenerowi Maciejowi Stefanowskiemu, który ma patent na wygrywanie tych rozgrywek- nikomu innemu się to nie udało- Maciek wygrał je jedenasty raz! Brawo! Pomagali mu Sławomir Herka oraz Michał Stefanowski. Taki wynik jest możliwy dzięki bardzo dobrej organizacji pracy trenera z władzami lokalnymi i dyrekcją szkoły, która posiada klasy sportowe ukierunkowane na piłkę siatkową- jeśli chodzi o dziewczęta. Podobnie sytuacja wygląda w Żukowie i stąd wspaniały wynik tej ekipy- trener Katarzyna Szumała podjęła rękawicę rzuconą przez trenerów ze Stężycy i dzięki wieloletniej pracy ze zdolną młodzieżą wychowała tak świetnie grającą ekipę. Również brawa! Podziękowania kieruję również do trenerów pozostałych drużyn, którzy mają chęć i odwagę wystawić swoje drużyny do rywalizacji, bo każdy kto pracuje z młodzieżą wie najlepiej, ile wymaga to poświęcenia i cierpliwości: Anecie Hewelt (Przodkowo), Joannie Swenda (Żukowo II), Joannie Czerwionce (Chmielno), Joannie Bińkowskiej (Sierakowice) oraz Stanisławowi Kus (Pomieczyno).  

Po zakończeniu zmagań dyrektor ZKiW w Stężycy  Lucyna Kerlin wręczyła medale najlepszym ekipom oraz podziękowała organizatorowi i nauczycielom innych szkół za zaangażowanie i udział w rozgrywkach Ligi Gimnazjalnej. Ja ze swojej strony dziękuję Dyrekcji za możliwość organizacji i pomoc w rozegraniu finałowej kolejki. Liczę na to, że w przyszłym sezonie w równie licznym gronie spotkamy się na siatkarskich parkietach.

autor:pawel_staszek

Galeria:

komentarze: (0)

dodaj komentarz:


Ten news nie ma jeszcze komentarzy.

Valid XHTML 1.0 Strict