Masaż wnętrza jamy ustnej przygotowanie do wizyty u chirurga
klinika@ks-bat.pl

Masaż wnętrza jamy ustnej przygotowanie do wizyty u chirurga

masaż jamy Zadaniem chirurga szczękowo-twarzowego jest chirurgiczne leczenie różnorodnych schorzeń w obrębie jamy ustnej i ogólnie części twarzowej głowy. Zabiegi z zakresu chirurgii szczękowotwarzowej są konieczne z wielu przyczyn – między innymi po urazach i wypadkach, w wyniku działania nowotworów, w przypadku chorób powodujących deformacje lub wtedy, gdy występują rozległe problemy stomatologiczne. Każda tego rodzaju operacja jest bardzo dużym stresem dla pacjentów, jednak są sposoby, aby się do niej przygotować, zmniejszyć towarzyszące jej napięcie i zadbać o swój komfort i bezpieczeństwo.

Masaż wnętrza jamy ustnej przed wizytą u chirurga szczękowego

Jeśli nie istnieją ku temu przeciwwskazania, przed wizytą u specjalisty w zakresie chirurgii szczękowej można skorzystać z masażu wnętrza jamy ustnej. Terapia manualna w obrębie twarzy i jamy ustnej pomaga rozluźnić występujące tam napięcia mięśni, więzadeł, powięzi, a w efekcie złagodzić towarzyszący im ból i polepszyć zakres ruchu narządów żucia i mowy. Dzięki temu sam zabieg może być dla pacjenta mniej dokuczliwy, a rekonwalescencja krótsza i łagodniejsza. Oczywiście wskazania i przeciwwskazania do takiego masażu zależne są od tego, z jakim problemem boryka się pacjent, dlatego w pierwszej kolejności należy się skonsultować z lekarzem.

Masaż narządu żucia i żuchwy - ulga w bólu i poprawa funkcjonalności

Masaże w obrębie twarzy, zarówno wnętrza jamy ustnej, jak i części zewnętrznych, to coraz popularniejsze zabiegi stosowane w walce z różnego rodzaju dolegliwościami. Tarcie, trzaski, przeskoki czy blokady żuchwy mogą pojawić się z dnia na dzień (np. po urazie) lub w wyniku długotrwałego przeciążania określonych struktur, napięcia mięśni, zaciskania zębów (np. na tle nerwowym, w wyniku stresu lub bruksizmu). Skutkuje to nie tylko uporczywym bólem, ale także trudnościami w codziennym funkcjonowaniu – żuciu, mówieniu, uśmiechaniu się. Delikatny, precyzyjny i umiejętny masaż wykonany przez terapeutę pozwala znormalizować napięcia na poziomie mięśni, stawów, więzadeł i powięzi, przywrócić prawidłową ruchomość i funkcjonalność tych struktur oraz wyeliminować ból. Warto zatem rozważyć skorzystanie z takiego zabiegu, zarówno w ramach przygotowania do zabiegów stomatologicznych i chirurgicznych, jak i wtedy, gdy nie zachodzi taka konieczność, ale pojawiają się wyżej opisane dolegliwości, które utrudniają codzienne funkcjonowanie.